"U konfliktuan gjatë lojës", të shtëna me armë në SHBA, humb jetën 30 vjeçari, një fëmijë në gjendje të rëndë

Amerika

"U konfliktuan gjatë lojës", të shtëna me armë në SHBA, humb jetën 30 vjeçari, një fëmijë në gjendje të rëndë

Më: 8 gusht 2022 Në ora: 07:46
Ilustrim

Një person u vra dhe një fëmijë 6-vjeçar mbeti në gjendje kritike pasi një person i armatosur hapi zjarr brenda një parku në Atlanta të dielën në mbrëmje.

Një burrë rreth të 30-tave u qëllua për vdekje dhe pesë të tjerë, përfshirë fëmijën, u qëlluan me armë zjarri gjatë orës 19:00. të shtëna, raportuan mediat lokale.

Të shtënat u shkaktuan nga një debat gjatë një loje bejsbolli që po luhej brenda parkut Rosa L. Burney.

"Siç e kemi thënë shumë herë, ne thjesht po u kërkojmë qytetarëve që të gjejnë një mënyrë për të zgjidhur konfliktin pa armë," i tha Zëvendës Shefi i PD-së së Atlantës, Charles Hampton Jr., për 11Alive News degën e NBC.

Burri rreth të 30-ave u dërgua me urgjencë në spitalin Grady, por nuk mundi të shpëtohej kurse 6-vjeçari është aktualisht në gjendje kritike në Spitalin Shëndetësor të Fëmijëve të Atlantës - Egleston.

Sipas policisë i dyshuari është ende i lirë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat