Stuhitë e forta dhe rrebeshet e shiut ‘bëjnë namin’, përmbyten kazinotë

Amerika

Stuhitë e forta dhe rrebeshet e shiut ‘bëjnë namin’, përmbyten kazinotë

Më: 13 gusht 2022 Në ora: 06:25
Las Vegas

Stuhi të forta dhe rrebeshe shiu kanë përfshirë ‘kryeqytetin’ e kazinove, Las Vegasi-n.

Uji, i cili vërshoi në rrugët e qytetit, është futur nëpër biznese të ndryshme duke shkaktuar dëme materiale, siç ishte rasti i një kazinoje dhe një parkingu.

Shërbimi Meteorologjik Kombëtar, paralajmëroi se do të ketë reshje shiu të dendura gjatë ditëve në vijim, të cilat do të sillnin dhe përmbytje.

Si pasojë e reshjeve të dendura një pjesë e qytetit ka mbetur pa energji elektrike pasi rrjeti i shpërndarjes së energjisë elektrike mbi 17000 megavat u dëmtua.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat