E rëndë: 3-vjeçari vret aksidentalisht nënën e tij

Amerika

E rëndë: 3-vjeçari vret aksidentalisht nënën e tij

Më: 23 shtator 2022 Në ora: 09:20
Karolinë e Jugut

Një nënë e re nga shteti amerikan i Karolinës së Jugut vdiq kur u qëllua aksidentalisht nga djali i saj, me një armë që e gjeti në shtëpinë e tyre, njoftuan autoritetet lokale.

Sherifi i Qarkut Spartanburg u thirr të mërkurën në mëngjes me orën lokale, dhe emri i viktimës është Cora Lynn Bush 33 vjeç, raportoi NBC News.

“Megjithëse hetimet tona janë në vazhdim, gjithçka tregon se ngjarja tragjike ka ndodhur kur djali ka marrë armën dhe ka qëlluar aksidentalisht nënën e tij, e cila ka ndërruar jetë në spital”, thuhet në zyrën e sherifit.

Bush u shpall i vdekur dy orë pasi u thirr policia.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat