Ia ofroi postin e zv.presidentit amerikan Trumpit, reperi tregon se si reagoi me zemërim ish-presidenti: Filloi të më bërtiste

Amerika

Ia ofroi postin e zv.presidentit amerikan Trumpit, reperi tregon se si reagoi me zemërim ish-presidenti: Filloi të më bërtiste

Më: 26 nëntor 2022 Në ora: 14:44
Foto nga takimi

Reperi amerikan Kanye West njoftoi se i kishte ofruar ish-presidentit Donald Trump pozitën e zëvendëspresidentit në vitin 2024, gjë që e bëri ish-presidentin amerikan të çmendej.

Reperi, i njohur tani si Ye, pretendon se i tha ish-presidentit se donte që Trump të kandidonte për zëvendëspresident me një biletë të Shtëpisë së Bardhë të drejtuar nga ai si kandidat presidencial, gjatë një takimi të nxehtë në pronën e Trumpit në Mar-a-Lago në Palm Beach, Florida.

“Mendoj se Trump ishte më i mërzitur që i kërkova të ishte zëvendëspresidenti im. Kjo e zuri në befasi”, tha Kanye në një video të publikuar në llogarinë Twitter.

Trump e ka bërë të qartë se nuk do ta mbështesë askënd përveç vetes në zgjedhjet presidenciale të vitit 2024.

“Trump në fakt filloi të më bërtiste në tavolinë duke më thënë se do të humbisja”, vazhdoi Kanye.

Reperi i tha Trumpit të qetësohej, “Unë i thashë: “Ndalo, ndalo, ndalo, Trump, ti po flet me Yeo-n”.

Si West ashtu edhe Trump u kthyen së fundmi në Twitter nga pronari i ri i platformës, miliarderi Elon Musk. Nëse West kandidon në vitin 2024, mund të jetë një provë e miqësisë së dy burrave dhe aleancës politike të së djathtës ekstreme.

Reputacioni i West ka qenë në rënie kohët e fundit, veçanërisht pasi bëri një sërë deklaratash antisemite duke pretenduar se një hebre kontrollon biznesin e muzikës dhe median.

Trump javën e kaluar njoftoi zyrtarisht se do të rikandidojë për presidencialet e vitit 2024, vetëm disa ditë pasi republikanët dolën më keq nga sa pritej në zgjedhjet afatmesme. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat