Filloi nga një debat, momenti kur shoferi dhe pasagjeri qëllojnë me armë njëri-tjetrin në një autobus në lëvizje në Karolinë të Veriut

Amerika

Filloi nga një debat, momenti kur shoferi dhe pasagjeri qëllojnë me armë njëri-tjetrin në një autobus në lëvizje në Karolinë të Veriut

Më: 29 maj 2023 Në ora: 16:18
Foto nga vendi i ngjarjes

Një shofer autobusi dhe një pasagjer hapën zjarr ndaj njëri-tjetrit në një autobus në lëvizje në fillim të këtij muaji.

Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për një incident që filloi kur një pasagjer, të cilin autoritetet e identifikuan si Omarri Shariff Tobias, u ngrit ndërsa autobusi ishte në lëvizje dhe i kërkoi shoferit që ta linte atë midis stacioneve të caktuara të autobusit.

Por shoferi, David Fullard, i tha Tobias se do të duhej të priste deri në ndalesën tjetër.

Pas një shkëmbimi fjalësh, Tobias nxori një armë dhe e drejtoi në Fullard.

Të dy Fullard dhe Tobias janë në gjendje të qëndrueshme dhe pritet të shërohen por shoferi David Fullard u largua nga puna.

Dhe pamjet e publikuara rishtazi thuhet se tregojnë momentet tronditëse brenda autobusit të Charlotte, Karolina e Veriut. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat