​Një ditë pasi u gjobit me 356 milionë dollarë nga gjykata, Trump nxjerr në treg linjën e atleteve

Amerika

​Një ditë pasi u gjobit me 356 milionë dollarë nga gjykata, Trump nxjerr në treg linjën e atleteve

Më: 18 shkurt 2024 Në ora: 11:38
Donald Trump

Ish-presidenti amerikan, Donald Trump publikoi të shtunën një linjë atletesh, një ditë pasi ai dhe kompanitë e tij u urdhëruan nga një gjykatës të paguanin rreth 355 milionë dollarë në gjyqin për mashtrim civil në Nju Jork.

Ish-presidenti prezantoi “Trump Sneakers” në Sneaker Con në Filadelfia. Ai vendosi një palë atlete floriri, të cilat një faqe e re e internetit i ka renditur për 399 dollarë dhe i quajti “NEVER SURRENDER HIGH-TOP SNEAKER”, në podium ndërsa fliste, sipas CNN.

Deri në mbrëmjen e së shtunës, atletet prej 399 dollarësh u renditën si të shitura në faqen e internetit. Sipas sajtit, kishte pasur 1000 palë atlete në dispozicion për blerje.

Ish-presidenti po shet gjithashtu dy versione të atleteve që kanë “T” dhe “45” në anët për 199 dollarë, sipas faqes së internetit. Kolonja dhe parfumi shiten me 99 dollarë secili.

Sipas faqes së internetit, produktet janë “marka tregtare të CIC Ventures LLC. Atletet Trump nuk janë projektuar, prodhuar, shpërndarë ose shitur nga Donald J. Trump, Organizata Trump ose ndonjë prej filialeve ose drejtuesve të tyre përkatës. 45 Footwear, LLC përdor emrin, imazhin dhe ngjashmërinë Trump sipas një marrëveshjeje licence.”

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat