Pamjet dhe reagimet gjatë tërmetit në Nju Jork

Amerika

Pamjet dhe reagimet gjatë tërmetit në Nju Jork

Nga: A.SH Më: 6 prill 2024 Në ora: 07:20
Tërmeti në Nju Jork

Një tërmet me magnitudë 4.8 goditi qytetin e Nju Jorkut dhe zonat përreth të premten, përcjell Bota sot.

Epiqendra e tërmetit ishte afër Libanit, Nju Xhersi, rreth 40 milje (64 km) në perëndim të qytetit të Nju Jorkut.

Është tërmeti më i rëndësishëm i rajonit në dekada.

Guvernatorja e Nju Jorkut, Kathy Hochul, tha se infrastruktura në zonë po rishikohej.

Kryetari i bashkisë së qytetit, Eric Adams, shtoi: "Nuk kemi asnjë raport për ndikime të mëdha apo lëndime".

 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat