​Një i vdekur e pesë të plagosur nga të shtënat në Uashington

Amerika

​Një i vdekur e pesë të plagosur nga të shtënat në Uashington

Më: 11 prill 2024 Në ora: 14:33
Foto ilustrim

Një person u vra dhe shumë të tjerë u plagosën, duke përfshirë dy fëmijë, në të shtëna me armë në Uashington të mërkurën në mbrëmje.

Policia ka lëshuar një alarm publik për makinën që besohet se mbante personin e armatosur që u largua nga vendi i ngjarjes.

Detajet mbeten të pakta, por zyrtarët konfirmuan se një burrë u shpall i vdekur në vendngjarje dhe se pesë të tjerë, përfshirë një nëntë-vjeçar dhe një 12-vjeçar, u dërguan në spital me lëndime jashtë rrezikut për jetën.

Zyrtarët kanë konfirmuar se të shtënat ndodhën rreth orës 18:10 në veri-lindje të qytetit dhe se ndoshta dy të personat e armatosur janë të lirë.

Megjithëse vrasjet dhe llojet e tjera të krimeve të dhunshme janë ulur 22% nga kjo kohë vitin e kaluar, raportohet se ka pasur tre raste me të shtëna të tjera në kryeqytetin amerikan këtë javë që lanë shumë njerëz të plagosur. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat