​Disa të plagosur nga përplasja e automjetit në një objekt departamenti në Teksas

Amerika

​Disa të plagosur nga përplasja e automjetit në një objekt departamenti në Teksas

Më: 12 prill 2024 Në ora: 22:36
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një automjet komercial u përplas me zyrat e Departamentit të Sigurisë Publike të Teksasit (DPS) të premten, duke plagosur disa persona, konfirmoi departamenti.

"Një automjet komercial u përplas në zyrën e Brenham DPS dhe ka raporte për lëndime të shumta serioze," njoftoi departamenti në X.

Një i dyshuar është arrestuar, njoftoi ajo, duke shtuar se agjencia e zbatimit të ligjit Texas Rangers po heton incidentin.

Nuk ka asnjë kërcënim të mëtejshëm për komunitetin dhe burime shtesë janë në rrugë për të ndihmuar, njoftoi departamenti, duke u bërë thirrje njerëzve të shmangin zonën.

Disa media lokale raportuan të paktën 16 lëndime pasi automjeti u përplas me qëllim në zyrat e Departamentit të Sigurisë Publike rreth orës 10:41 të mëngjesit me orën lokale (15:41 GMT). /AA

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat