​ShBA: 8 të vdekur pas aksidentit të autobusit në Florida

Amerika

​ShBA: 8 të vdekur pas aksidentit të autobusit në Florida

Më: 14 maj 2024 Në ora: 20:55
Foto ilustrim

Të paktën tetë persona humbën jetën dhe dhjetëra u plagosën kur një autobus që transportonte dhjetëra punëtorë fermash në shtetin amerikan të Floridës u rrëzua të martën, sipas zyrtarëve.

Autobusi mbante rreth 53 punëtorë ferme që u nisën për në Cannon Farms kur aksidenti ndodhi në Marion County, thanë zyrtarët e Patrullës së Autostradës në Florida.

Autobusi doli nga rruga dhe u përplas me një gardh përpara se të përmbysej, thanë zyrtarët, të cilët shtuan se 45 nga të plagosurit u dërguan në objektet mjekësore, përfshirë tetë në gjendje kritike. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat