Video e frikshme/ 39-vjeçari gjuan me armë drejt makinave, vret babain e katër fëmijëve! Pas 30 të shtënave ai zhvishet

Amerika

Video e frikshme/ 39-vjeçari gjuan me armë drejt makinave, vret babain e katër fëmijëve! Pas 30 të shtënave ai zhvishet

Më: 7 qershor 2024 Në ora: 09:26
Julio Rodarte, 39 vjeç, filloi të qëllonte para makinave me një armë gjysmë automatike rreth orës 6:30

Një baba i katër fëmijëve u qëllua për vdekje kur një maniak hapi zjarr ndaj makinave të rastësishme në një rrugë të ngarkuar me trafik në Kaliforninë jugore, SHBA.

Julio Rodarte, 39 vjeç, filloi të qëllonte para makinave me një armë gjysmë automatike rreth orës 6:30 të mëngjesit të hënën në Riverside County, sipas policisë.

Videoja e siguruar nga AKTK-ja tregon personin e armatosur duke ecur në trotuar para një lavazhi dhe duke shtënë në drejtim të automjeteve që kalonin aty. 43-vjeçari Victor Hugo Leon, baba i katër fëmijëve, i cili po shkonte për në punë, u qëllua për vdekje, ndërsa një tjetër u plagos. Sipas policisë, nga zjarri janë dëmtuar disa makina.

Para të shtënave, Rodarte ishte ndalur në një dyqan lokal dhe u përpoq të blinte pije alkoolike, por nuk kishte para të mjaftueshme, sipas ABC 7. Pak çaste më vonë ai filloi të qëllonte, tha policia. Motivi mbetet i paqartë. Sipas dëshmitarëve, janë dëgjuar të paktën 30 të shtëna, më pas i armatosuri ka hequr rrobat dhe është zhveshur.

Rodarte u arrestua dhe u akuzua për vrasje të shkallës së parë, tentativë vrasjeje, grabitje dhe rezistencë ndaj arrestimit.

Gruaja e viktimës 43-vjeçare ka nisur një fushatë GoFundMe për të ndihmuar në mbulimin e disa prej shpenzimeve të funeralit dhe ka mbledhur më shumë se 40,000 dollarë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat