Fotografi ekskluzive e kamikazit të sulmit në New York - Bota Sot
Fotografi ekskluzive e kamikazit të sulmit në New York

Amerika

E premte, 19 tetor 2018

Fotografi ekskluzive e kamikazit të sulmit në New York

Beqir SINA New York City Nga Beqir SINA New York City Më 11 dhjetor 2017 Në ora: 20:11
Akayed Ullah

Kjo është raportuar të jetë fotografia e parë e të dyshuarit që vendosi bombë në Nju Jork.

Ai ndodhet i shtrirë në dysheme me “rripin e tij vetëvrasës që ka shpërthyer shumë herë” në atë që dyshohet të jetë sulm terrorist i frymëzuar nga ISIS.

Imazhi, i botuar nga New York Post, tregon njeriun e plagosur në terren me duart e tij prapa krahëve pasi policia qëndron prapa tij.

Ai u arrestua pasi një bombë shpërtheu pranë Terminalit të Autobusëve të Autoritetit Portual në Manhatan, një nga zonat më të populluara të transportit në botë.

I dyshuari është quajtur si Akayed Ullah, 27 vjeçar, i lindur në Bangladesh që u shpërngul në SHBA para shtatë vjetësh.

Në zonë pati skena kaosi, pasi mijëra udhëtarë të tmerruar dhe turistë u larguar nga stacioni kryesor duke krijuar rrëmujë, duke shkelur njëri-tjetrin.

I dyshuari dhe tre udhëtarë u plagosën kur pajisja shpërtheu.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test