Zjarr në shtëpinë e familjes Clinton - Bota Sot
Zjarr në shtëpinë e familjes Clinton

Amerika

E martë, 16 tetor 2018

Zjarr në shtëpinë e familjes Clinton

Nga: Beqir Sina Më: 3 janar 2018 Në ora: 23:19
Pamje nga vendi i ngjarjes

New York, 3 janar 2018 – Zjarrfikësit u thirrën për të shuar zjarrin në shtëpinë e ish-presidentit amerikan Bill Clinton dhe të ish-kandidates presidenciale të Partisë Demokratike Hillary Clinton, në Chappaqua, New York, raporton “USA Today”.

“Deri më tani nuk është njoftuar për të lënduar nga zjarri që shpërtheu në shtëpinë e tyre”, ka thënë Arthur Mendoza nga Policia.

Ai ka thënë se tash për tash nuk mund të japë detaje të tjera.

Policia është njoftuar për shpërthimin e zjarrit në orën 14:50, sipas kohës së New York-ut.

“Journal News”, duke cituar transmetimet në radio të shërbimeve të emergjencave, raporton se zjarri është përhapur nga dhoma e gjumit dhe ai është shuar shumë shpejt nga zjarrfikësit.

Shtëpia e familjes Clinton, e cila gjendet në Chappaqui, në veri të Nju jorkut, është ndërtuar në vitin 1889.

Familja Clinton jeton në këtë shtëpi qe gato 20 vjet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test