Melania Trump dhe Alexa tronditin listën më popullore të emrit të fëmijëve të Amerikës - Bota Sot
Melania Trump dhe Alexa tronditin listën më popullore të emrit të fëmijëve të Amerikës

Amerika

Melania Trump dhe Alexa tronditin listën më popullore të emrit të fëmijëve të Amerikës

Më: 16 maj 2018 Në ora: 22:59
Melania Trump

Të dhënat e reja tregojnë se kur bëhet fjalë për emërtimin e fëmijëve, ka një përplasje mes Trump dhe një rënie në Amazon.

Është e lehtë të tallni të famshëm për zgjedhjet e çuditshme të emrit. Sidomos kur Bear Grylls, zgjodhi emrat për  fëmijët e tij Marmaduke dhe Huckleberry.

Amerikanët e zakonshëm tentojnë të luajnë gjëra më të sigurta. Të dhënat e reja të lëshuara nga administrata e sigurimeve shoqërore tregojnë se emrat kryesorë në vend në vitin 2017 ishin Emma dhe Liam.

Të dhënat më interesante vijnë në emrat më të shpejtë të fëmijës. Emri i vajzës Melania, për shembull, ka kërcyer 720 vende dhe ka hyrë në 1,000 emrat e lartë për herë të parë.

Duket se përsëri vendi i trondit që po e quan vajzën e tyre pas zonjës së parë, megjithëse Donald nuk ka parë një përplasje të ngjashme: ndoshta rritja e emërtimit të homazheve nga mbështetësit e Trump është kompensuar nga liberalët e tmerruar që mund të mos kenë pasur ndonjë problem me të – “Më vjen keq, e di që gjyshi yt u quajt Donald Donaldson, por nuk mundemi, thjesht nuk mundemi”, shkruan “The Guardian”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test