Llava djeg qindra shtëpi - Bota Sot
Llava djeg qindra shtëpi

Amerika

E hënë, 22 tetor 2018

Llava djeg qindra shtëpi

Më: 5 qershor 2018 Në ora: 23:04
Vullkani

Llava e dal nga një vullkan, ka shkatërruar qindra shtëpi në një zonë kryesisht rurale në ishullin Hawaii.

"Ne nuk kemi ende një vlerësim, por sigurisht që mund të themi se qindra shtëpi u humbën në Kapoho Beach Lots dhe Vacationland natën e kaluar", tha Janet Snyder, zëdhënëse e Qarkut Hawaii në Big Island.

“Llava kishte mbushur plotësisht Gjirin e Kapohos dhe ka mbuluar pjesën veriore të Kapoho Beach Lots”, thanë shkencëtarët në Observatorin Vullkanik në Hawaii.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test