Porto Riko goditet nga uragani - Bota Sot
Porto Riko goditet nga uragani

Amerika

E shtunë, 17 nëntor 2018

Porto Riko goditet nga uragani

Më: 9 korrik 2018 Në ora: 23:16
Porto Riko

Më shumë se 20,000 konsumatorë në Porto Riko kanë mbetur pa energji elektrike pasi një uragan i fuqishëm e goditi ishullin.

Guvernatori Ricardo Rosello tha se përmbytjet do të vazhdojnë në 12 orët e ardhshme dhe se pjesa lindore e Porto Rikos është goditur më rëndë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test