Shtëpia e Bardhë pranon gabimin, kjo ndodh rrallë - Bota Sot
Shtëpia e Bardhë pranon gabimin, kjo ndodh rrallë

Amerika

Shtëpia e Bardhë pranon gabimin, kjo ndodh rrallë

Më: 15 gusht 2018 Në ora: 16:37
Shtëpia e Bardhë

Shtëpia e Bardhë pranoi sot si të pasaktë deklaratën e presidentit amerikan se ai sapo kishte "krijuar" tre herë më shumë vende pune për afro-amerikanët sesa ish-presidenti Barack Obama.

Sipas AP, ky është një rast i rrallë që administrata pranon një gabim, edhe pse shpesh thuhet se "shtrembëron" të dhënat dhe ekzagjeron rezultatet ekonomike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...