Trump: Ne do të forcojmë arsenalin bërthamor - Bota Sot
Trump: Ne do të forcojmë arsenalin bërthamor

Amerika

Trump: Ne do të forcojmë arsenalin bërthamor

Më: 22 tetor 2018 Në ora: 22:29
Donald Trump

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump paralajmëroi sonte se SHBA ka ndërmend të forcojë arsenalin e vet bërthamor, në mënyrë që të ushtrojë presion mbi Rusinë dhe Kinën.

Trump përsëriti vlerësimin se "Rusia nuk e respekton Marrëveshjen e Armëve Bërthamore të Mesme”, e cila u nënshkrua në vitin 1987, nga e cila Trump kërcënoi tërheqjen e Shteteve të Bashkuara.

"Për sa kohë që njerëzit nuk merren veshë, Shtetet e Bashkuara do të forcojnë arsenalin e vet bërthamor", tha Tramp, duke shtuar se me këtë i "referohet Rusisë dhe Kinës".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...