Zjarri në Kalifornia, numri i të zhdukurve shkon në 631 - Bota Sot
Zjarri në Kalifornia, numri i të zhdukurve shkon në 631

Amerika

Zjarri në Kalifornia, numri i të zhdukurve shkon në 631

Më: 16 nëntor 2018 Në ora: 08:54
Foto nga zjarri ne Kaliforni

Numri i njerëzve të zhdukur në zjarrin shkatërrues në veri të Kalifornias ka kaluar në më shumë se 600 dhe janë gjetur shtatë trupa të tjerë, sipas autoriteteve lokale.

Lista e personave të zhdukur është dyfishuar që nga e hëna që e lëmë pas.

Ky zjarr llogaritet më vdekjeprurës dhe më shkatërrues i shtetit Kalofornia në SHBA ndërsa ka vrarë të paktën 63 njerëz.

Rreth 12,000 ndërtesa janë shkatërruar.

Tre persona të tjerë kanë vdekur gjithashtu në zjarrin Woolsey, në jug,

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...