Pas zjarrit, Kalifornia goditet nga shirat dhe përmbytjet - Bota Sot
Pas zjarrit, Kalifornia goditet nga shirat dhe përmbytjet

Amerika

Pas zjarrit, Kalifornia goditet nga shirat dhe përmbytjet

Më: 17 nëntor 2018 Në ora: 18:08
Kaliforni

Mijëra familje të Kalifornisë veriore kanë lënë shtëpitë e tyre për shkak të stuhisë së zjarrit që ka goditur shtetin amerikan.

Kjo është tragjedia më e madhe nga zjarri në Kaliforninë, kurse banorët që kanë braktisur shtëpitë janë duke fjetur në tenda dhe makina, ndërsa përballen me një rrezik të ri, shira e rrëmbyeshëm që pritet të shkaktojnë përmbytje të rrezikshme dhe rrëshqitje të tokës.

Deri më tani janë identifikuar 71 viktima nga zjarri, kurse një numër shumë i madh janë ende të zhdukur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...