Gjakovari, i pari në Shqipëri - Bota Sot
Gjakovari, i pari në Shqipëri

Atletika

Gjakovari, i pari në Shqipëri

Nga: Kemajl Goca Më: 31 janar 2019 Në ora: 19:11
Tirron Mamusha

Atleti nga Gjakova, Tirron Mamusha, ka treguar cilësitë e tija në disiplinën 3000 metra në Kampionatin Kombëtar dimëror, që u mbaj në ‘Elbasan Arena’. Ai zuri vendin e parë me kohë të kaluar për 9 minuta e 28 sekonda.

Mamusha është i lumtur me këtë fitore, me këtë sukses, në fakt që e nisi vitin në mënyrën më të mirë, duke pretenduar rezultate edhe më të mira në garat e ardhshme.

Ai është i bindur se do të përmirësojë dhe më shumë kohën dhe të vazhdojë me suksese.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...