Motër e vëlla më të mirët në Kosovë

Atletika

Motër e vëlla më të mirët në Kosovë

Nga: K. Goca Më: 23 shkurt 2024 Në ora: 17:23
Arzana Bllaca dhe Domink Bllaca

Klubi i atletikës Theranda 1992 i kushton rëndësi të veçantë punës me të rinj.

Synimi i klubit therandas me kryetrajner Labinot Gashi është që të “prodhojnë” sa më shumë talentet dhe që të janë kampionë në të ardhmen. 

Talentet që po dallohen padyshim janë motër e vëlla, që garojnë me suksese në kategoritë e tyre,.

Image

Atletja Arzana Bllaca dhe atleti Domink Bllaca, motër e vëlla janë me perspektiv në mbretëreshën e sporteve

Arzana Bllaca është atletja më e mirë e Kosovës në kategorinë U-12 për vitin 2023 

Image

Labinot Gashi e Arzana Bllaca

Dominik Bllaca - më i miri i Kosovës në kategorinë U-10.

Arzana dhe Dominiku synojnë rezultate të lakmueshme edhe në vitin 2024.

Trajneri Labinot Gashi shpreh fjalë miradije për motër e vëlla dhe është i lumtur që u zgjodhën më të mirët nga Federata e Atletikës së Kosovës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat