Buzëqesh Sylejmani me Ramush Haradinajn!  - Bota Sot
Buzëqesh Sylejmani me Ramush Haradinajn! 

Atletika

Buzëqesh Sylejmani me Ramush Haradinajn! 

Nga: K. Goca Më: 30 prill 2019 Në ora: 14:38
Buzëqesh Sylejmani me Ramush Haradinajn! 

E diela që e lamë pas ka qenë ditë e veçantë e atletikës përkatësisht u mbajt gara e madhe ndërkombëtare, “Gjysmëmaratona Prishtina 2019”. Një kohë e mirë dhe shumë ideale për vrapim, ndërsa kryeministri Ramush Haradinaj si gjithmonë pjesëmarrës i kësaj gare dhe vrapoi 21 kilometra!
Objektivi i fotografit Shpend Ahmetit, e zuri kryetarin e Federatës Atletike të Kosovës, Halil Sylejmani, duke buzëqeshur me Ramushin!
Kjo buzëqeshje ka një domethënie, pra Sylejmanit i ka ardhur mirë që Ramushi me sukses kaloi këtë garë dhe sipas tij i nderoi prania e tij, veçmas fryma garuese.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...