Gresa Bakraçi rrëmben medaljen e argjendtë! - Bota Sot
Gresa Bakraçi rrëmben medaljen e argjendtë!

Atletika

Gresa Bakraçi rrëmben medaljen e argjendtë!

Më: 3 shtator 2019 Në ora: 11:33
Gresa Bakraçi dhe Halil Sylejmani, kryetar i Federatës Atletike Kosovës

Atletja e kombëtares së Kosovës, Gresa Bakraçi, rrëmben medaljen e argjendtë në disiplinën 3000 metra me kohën 10:23.37 minuta.

“Ky sukses është pritur pasi që Gresa Bakraçi gjatë këtij edicioni po tregon një formë të shkëlqyeshme.

Federata Atletike e Kosovës, pret nga atletët Musa Hajdari, Astrit Kryeziu dhe Gresa Bakraçi që të kenë një paraqitje sa më të mirë gjatë këtij Kampionatit Ballkanik, duke pasur parasysh formën e jashtëzakonshëm që po tregojë këta atletët.

Federata Atletike e Kosovës ju uron Gresa Bakraçi për suksesin e arritur sot duke i dëshiruar shëndet, mbarësi dhe suksese gjatë këtij kampionati”, bëhet e ditur nga Federata Atletike e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat