Medalja e bronztë për ekipin e Kosovës 

Atletika

Medalja e bronztë për ekipin e Kosovës 

Më: 9 nëntor 2019 Në ora: 18:03
Medalja e bronztë për ekipin e Kosovës 

Medalja e bronztë për ekipin e Kosovës (femrat) në Kampionatin Ballkanik në Kros.

“Në Kampionatin Ballkanik në Kros e cila u mbajt me 9 nëntor në Berane të Mal të Zi, kombëtarja e Kosovës zuri vendin e tretë në konkurrencën ekipore për femra në disiplinën 8 kilometra për seniore.

Kosovën u përfaqësua me atletet: Gresa Bakraçi, Arbnore Berisha, Donika Bujupaj dhe Natyra Shala”, bëhet e ditur nga Federata Atletike e Kosovës.

Ky është një sukses i madh për vashat tona, të cilët u përgëzuan edhe nga Halil Sylejmani, president i Federatës Atletike të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat