Halil Sylejmani takohet me Grabovcin, diskutohet për infrastrukturën

Atletika

Halil Sylejmani takohet me Grabovcin, diskutohet për infrastrukturën

Nga: K. G. Më: 23 korrik 2020 Në ora: 15:48
Halil Sylejmani takohet me Grabovcin, diskutohet për infrastrukturën

Kryetari i Federatës Atletike të Kosovës, Halil Sylejmani, sot është pritur nga Arbër Grabovci, zëvendsministër i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe të Sportit të Kosovës. 

“Sot, prita në takim kryetarin e Federatës së Atletikës së Kosovës z. Halil Sylejmanin, me të cilin biseduam rreth aktualiteteve në atletikën tonë, me theks të veçantë në gjendjen e infrastrukturës dhe ideve për zgjidhjen e këtij problemi të madh për këtë degë sportive”, ka shkruar Grabovci në llogarinë e tij facebook. 

Atletika është prej sporteve me renome në vendin tonë dhe që po i zhvillojnë garat me sukses.

Sylejmani ka pasur një takim shumë më rëndësi dhe ka diskutuar për shumë çështje, ndër to për infrastrukturën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat