“Gërmia555” e kënaqur me sukseset e Mamushës e Maqastenës - Bota Sot
“Gërmia555” e kënaqur me sukseset e Mamushës e Maqastenës

Atletika

E enjte, 18 tetor 2018

“Gërmia555” e kënaqur me sukseset e Mamushës e Maqastenës

Nga: Kemajl Goca Më: 1 tetor 2017 Në ora: 15:09
“Gërmia555” e kënaqur me sukseset e Mamushës e Maqastenës

Klubi atletik “Gërmia555” nga Gjakova është i kënaqur me rezultatet që kanë arritur sot në Kampionatin individual të Kosovës në atletikë. Ai garon për “Gërmia555” dhe së bashku me tre garues treguan paraqitje të mirë. “Nebahate Maqastena ka garuar në kategorinë seniore në disiplinat 5000 metra (vendin i parë) dhe 3000 metra (vendi 3-të).

Fidan Rexha në kategorinë seniorë në disiplinat 5000 metra (vendi i 6-të) dhe 3000 metra (vendi i 6-të). Tirron Mamusha në kategorinë seniorë në disiplinat 5000 metra (vendi i 2-të) dhe 3000 metra (vendi 2-të). Mamusha është në nënkampionë i Kosovës në 3000 e 5000 metra, kurse Nebahate Maqastena kampione e Kosovës në 5000 metra”, bëhet e ditur nga “Gërmia555”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test