73 –vjeçari nga Kosova vrapon më shumë se të rinjtë! - Bota Sot
73 –vjeçari nga Kosova vrapon më shumë se të rinjtë!

Atletika

E hënë, 19 nëntor 2018

73 –vjeçari nga Kosova vrapon më shumë se të rinjtë!

Më: 9 korrik 2018 Në ora: 12:36
73 –vjeçari nga Kosova vrapon më shumë se të rinjtë!

“Derisa të më rrah zemra do të vrapojë dhe nuk do të ndalem”, thotë për gazetën kombëtare “Bota sot” Muhamet Rama, atleti veteran, që ka 73 vjet. Ai stërvitet çdo ditë dhe bëhet gati për një garë të rëndësishme.

“Po përgatitem për garën e shtatorit për veteran që mbahet në Celje, pastaj është Kampionati Botëror për kategorinë time”, tha ai.

Me 73-vjeçarin shumë të rinj e të reja nuk mund të vrapojnë në shteg sepse është shumë i fuqishëm. Rama thotë se iu bë mal zemra që Kroacia rrëzoi Rusinë dhe lutet që kroatët të shpallen kampion bote.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test