U shpall kampion bote, ndahet nga jeta 28-vjeçari - Bota Sot
U shpall kampion bote, ndahet nga jeta 28-vjeçari

Atletika

U shpall kampion bote, ndahet nga jeta 28-vjeçari

Më: 8 gusht 2018 Në ora: 16:44
Nikolas Bet

Nikolas Bet është shpallur kampion bote në atletikë, në garën e 400 metrave në “Pekin 2015”. Për fat të keq sportisti aty ku mendohej se do të vazhdonte një karrierë të ndritur ai ka ndërruar jetë në një aksident rrugor në vendin e tij. Bett ishte duke udhëtuar me mjetin e tij dhe ka humbur kontrollin duke rënë në një kanal ku mori plagë të mëdha. Ai u nis mejnëherë për në urgjencë por nuk ka arritur tu mbijetojë plagëve të marra. Lajmin për ndarjen nga jeta të 28-vjeçarit e ka konfirmuar vetë familja e tij.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...