Dikur bashkë në vitin vitet e 90-ta, në mes të atletëve emra të njohur të sportit të Kosovës - Bota Sot
Dikur bashkë në vitin vitet e 90-ta, në mes të atletëve emra të njohur të sportit të Kosovës

Atletika

Dikur bashkë në vitin vitet e 90-ta, në mes të atletëve emra të njohur të sportit të Kosovës

Nga: Kemajl Goca Më: 20 gusht 2018 Në ora: 17:50
Dikur bashkë në vitet e 90-ta, në mes të atletëve emra të njohur të sportit të Kosovës

Një fotografi e siguruar është sa një mijë fjalë, dikur ishin së bashku emra të mëdhenj të sportit, si Halil Sylejmani, kryetar i Federatës së Atletikës së Kosovës, Zijadin Kryeziu, përzgjedhës i kombëtares së Kosovës në atletikë, ish atletet Arta Kelmendi e Mërvete Përvetica; Ejup Maxhera, veprimtar i shquar sportiv dhe ish kryetar i Federatës së Bjeshkatarisë dhe Alpinizmit të Kosovës, sot kryetar nderi i këtij asociacioni; Sejdi Mërkoja, ish sekretar i parë i përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Kosovës, Ismajl Kasumi, ish kryetar i federatës së Sporteve të Kosovës, ish hendbollistja Sebahate Neziri, Arben Agai, ish basketbollist, Gani Kosumi gazetar; Rexhep Hasani gazetar; Luan Rexha pronar i Sport Plus në atëkohë, Vala Peshku ish gazetare; Sylejman Salihu, ish kryetar i Federatës së Boksit të Kosovës, tani i ndjerë; Beqir Aliu, ish kryetar i KF Prishtina; Eduard Berisha ish hendbollist; Shqipe Bajçinca ish hendbolliste, Kadrush Kaçandolli, trajner i atletikës, Shukri Blakçori arsimtar.  Kjo foto është bërë gjatë shpalljes së më të mirëve të vitit të asaj kohe.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...