Porsche më 4 mars vjen me versionin e ri të modelit Taycan

Auto

Porsche më 4 mars vjen me versionin e ri të modelit Taycan

Më: 20 shkurt 2021 Në ora: 00:02
Porsche

Gjiganti gjerman i veturave, Porsche, më 4 mars do të lansojë modelin Taycan me një variant të ri, Cross Turismo.

Vetura e re pritet të lansohet zyrtarisht muajin tjetër, dhe për t’i dhënë një shije të asaj që do të vijë, marka ka publikuar disa foto të saj, raporton “Auto-Express”.

Porsche Taycan Cross i ri do të jetë në dispozicion për t'u porositur nga data zyrtare e lansimit.

Stili shtesë i veturës bën që Porsche të mendojë t’i bëjë konkurrencë në tregë Tesla dhe Audi në modelin EV.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat