Iso Rivolta GT Zagato shitet për 1.35 milion dollarë

Auto

Iso Rivolta GT Zagato shitet për 1.35 milion dollarë

Më: 25 shtator 2021 Në ora: 23:26
Foto ilustrim

Kopja e vetme e Iso Rivolta GT Zagato në Amerikën e Veriut ofrohet për shitje, dhe çmimi është një “gjë e vogël e vërtetë”.

Zagato prezantoi një vizitor në Iso Grifo A3 / C në gusht të vitit të kaluar, dhe kopja e vetme e gjetur në Amerikën e Veriut tani shitet për 1.35 milion dollarë.

Kjo mund të duket shumë për një veturë të bazuar në C7 Corvette Z06, dhe motori dhe transmetimi kanë mbetur standarde. Vetura mundësohet nga një motor 6.2-litër LT4 V8 që zhvillon 660 kuaj fuqi dhe është çiftuar me një transmetim automatik me tetë shpejtësi.

GT Zagato, ose shkurt GTZ, mori një trup të karbonit të stilit retro. Në thelb, asnjë panel ose përbërës i jashtëm nuk është i njëjtë me veturën në të cilën është bazuar GT Zagato.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat