Ky prodhim i Porsche shkëlqeu në testet e fundit

Auto

Ky prodhim i Porsche shkëlqeu në testet e fundit

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 23:30
Foto ilustrim

Prodhimi Porsche 718 Cayman GT4 RS do të mbërrijë në skenë muajin e ardhshëm dhe ka treguar potencialin e tij luksoz në testet e fundit, të cilat përfshinin matjet në Nurburgring Nordschleife.

Askush nuk dyshoi se “specialja” e fundit e Porsche pas 718 Cayman GT4 RS do të ishte më e menaxhueshme dhe më e shpejtë se Cayman GT4, por pak menduan se versioni RS mund të kalonte nëpër “ferrin e gjelbër” të famshëm gjerman në 23.6 sekonda. Më shpejt se sa koha e bërë nga Cayman GT4 “i zakonshëm”.

Si pjesë e testeve përfundimtare të Cayman më të shpejtë dhe më të lehtë, i cili sjell me vete gjithçka që modelet Porsche që mbajnë shenjën RS, shoferi i testit Jorg Bergmeister “kaloi” shtatë minuta, katër sekonda dhe 511 të qindtat e një milje për të përshkuar 20.6- kilometër rrugë. që është 23.6 sekonda e përmendur më parë më mirë se koha e arritur nga Cayman GT4.

Testi i para-prodhimit Cayman GT4 RS ishte në gomat Michelin Pilot Sport Cup 2R që do t’u ofrohen klientëve në një ofertë opsionale, dhe ende nuk është zbuluar se sa më i fuqishëm do të jetë se sa versioni GT4, qendra e të cilit 4- litri motor me 6 cilindra me ajrosje natyrale zhvillon 420 kuaj/fuqi dhe 420 Nm çift rrotullues, i cili shpërndahet në boshtin e pasmë. Jo zyrtarisht, përmenden rreth 500 “kuaj”.

Sidoqoftë, në epokën e turbochargers dhe motorëve elektrikë, ne jemi të mahnitur me rezultatin e “shkollës së vjetër” të Porsche.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat