Porsche Ventures po investon në iMaker

Auto

Porsche Ventures po investon në iMaker

Më: 23 tetor 2021 Në ora: 20:39

Një investim strategjik që shkon përtej industrisë së automobilave: Porsche Ventures ka investuar në kompaninë teknologjike iMaker – një ofrues kryesor kinez i ndikuesve virtualë dhe ekosistemeve dixhitale.

Investimi thekson se prodhuesi i veturave sportive kupton kulturën e re të konsumatorit dhe tendencat e rëndësishme për klientët e rinj kinezë dhe se qëllimi i tij strategjik është të investojë vazhdimisht në skenarë të rinj të aplikacioneve të përmbajtjes dixhitale.

Porsche Ventures dhe iMaker kanë punuar së bashku që nga viti 2020. Partnerët planifikojnë të ndërtojnë një ekosistem të ri dixhital që do të zgjerojë dhe përmirësojë përvojën dixhitale të përdoruesve në automjetet Porsche.

Karakteristikat dhe teknologjitë e reja dixhitale për aplikacionet në makinë po zhvillohen me një theks të veçantë në komunikimin dhe ndërveprimin me brezat e rinj përmes përmbajtjes dixhitale dhe influencuesve virtualë.

Ndikuesit virtualë janë personazhe dhe avatarë të krijuar nga kompjuteri të krijuar duke përdorur softuer inovativ të animacionit. Ata kanë shprehje të vërteta të fytyrës dhe lëvizje të trupit dhe janë shumë të ngjashme me njerëzit.

Në Azi, ndikuesit virtualë përdoren gjithnjë e më shumë në industrinë e muzikës, në ngjarje të drejtpërdrejta, në platformat e mediave sociale dhe në komunikimet e korporatave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat