Këta shoferë në Angli menduan se po vozisnin nëpër “një pellg”, por matjet u dolën gabim!

Auto

Këta shoferë në Angli menduan se po vozisnin nëpër “një pellg”, por matjet u dolën gabim!

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 20:26
Foto

Vetëm automjetet e rralla SUV lejohen të kalojnë nëpër pengesa ujore më të thella se gjysmë metri, ndërsa të tjerat nuk rekomandohen më shumë se dhjetë centimetra.

Por ky kanal në Mbretërinë e Bashkuar duket se kalohet nga të gjithë, nga shoferët e makinave, përmes atyre me SUV të shtrenjta, deri tek furgonat e dërgesave.

Dhe besojeni ose jo, studimet tregojnë se 74% e shoferëve janë të gatshëm të rrezikojnë dhe të ngasin edhe në një teren të tillë.

Është një kalim nëpër një park në Rufford Mill në Nottinghamshire, ku pas një stuhie, një pellg i madh mbeti në rrugë.

Dhe në fund mund të thuhet se disa janë me fat, dhe disa qëndrojnë në mes ose pas një pellgu përballë riparimeve jashtëzakonisht të shtrenjta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat