Disa mënyra për parandalimin e vjedhjes së veturës nga hajnat

Auto

Disa mënyra për parandalimin e vjedhjes së veturës nga hajnat

Më: 31 tetor 2021 Në ora: 12:22
Foto ilustrim

Siguria e veturës për shumë njerëz do të thotë shumë, pasi që sot shumica e personave posedojnë vetura luksoze dhe kanë frikë që mos vetura e tyre po plaçkitet.

Ndonëse nuk mund të cilësohen si mënyrat e vetme, ne i kemi sjellë pesë prej tyre, metoda që thuhet se kanë treguar suksesin më të madh.

Alarmi:

Alarmi tërheq vëmendjen e pronarit, duke mos lejuar hajdutët të qëndrojnë gjatë në prani të veturës.

Bllokimi i pjesëve të automobilit:

Pjesa që rregullon timonin, kutia e transmetimit ose pedalet janë pjesët kryesore për bllokim, që ndalojnë hajdutët t’ua vjedhin veturën.

Ndërprerja e furnizimit me rrymë:

Kjo arrihet më së miri përmes instalimit të një ndërprerësi tek furnizuesi i pompës së karburantit.

Gdhendja e xhamit:

Nëse bëni gdhendjen e shasisë në xham, siguria shtohet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat