Brabus nuk tregon falje as për Maybach

Auto

Brabus nuk tregon falje as për Maybach

Më: 12 nëntor 2021 Në ora: 14:49
Ilustrim

Me punën e fundit që kanë bërë mbi bazën e një fuoristradë luksoze të Mercedes-Maybach, oferta në Brabus ka treguar edhe një herë pse ata prej vitesh konsiderohen si emri i parë në përfundimin e “yjeve me tre cepa”.

Dy vjet pas prezantimit magjepsës të SUV-së më të madhe dhe më luksoze nga oferta Mercedes-Maybach pas GLS 600 në Bottrop, ata vendosën se ishte koha e duhur për t'i ofruar klientelës së tyre një krijim me temën e SUV-së në fjalë.

Dhe ndërsa në Maybach, që është departamenti përgjegjës për krijimin e Mercedesit më luksoz dhe më të shtrenjtë, ata po mendojnë për elektrifikimin e plotë, në Brabus ende mendojnë ndryshe, ndaj e kthyen Mercedes-Maybach GLS në një SUV me performancë të lartë të fuqizuar nga një motor shumë më i fuqishëm AMG 4 litra biturbo V8.

Në vend të standardit 557 kuaj fuqi, drejtuesi i GLS pas emrit Brabus 800 "nën këmbë" ka 800 "kuaj fuqi", duke siguruar nga 0 deri në 100 km/h të arrijë për 4.5 sekonda. Shpejtësia maksimale është 300 km/h dhe është e kufizuar në mënyrë elektronike.

Mes shumë detajeve që ndajnë Brabus 800 nga Maybach GLS, bien në sy rrotat e aliazhit të përforcuar 24 inç (Monoblock M Platinum Edition), me goma Continental SportContact 6 (295/35 përpara, 335/30 mbrapa).

Në Brabus, ata nuk harruan të hiqnin shenjat e Mercedesit në trup, dhe ne po mendojmë se si tingëllon "rafti i rrotave" i tyre super i fuqishëm në 300 km/orë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat