Opel Insignia është më agresive dhe më e fuqishme

Auto

Opel Insignia është më agresive dhe më e fuqishme

Më: 24 nëntor 2021 Në ora: 22:50
Foto ilustrim

Opel Insignia mund të mos jetë vetura e parë që mendohet kur përmendet sedani sportiv, por falë shtëpisë akorduese Irmscher, ky model është bërë një makinë me performancë serioze.

Irmscher është ende duke zhvilluar Insignian e akorduar dhe aktualisht njihet si is3. Në internet janë publikuar vetëm dy rendere, por edhe kaq ka mjaftuar për të tërhequr vëmendjen e fansave të veturave, sidomos të fansave të Insignia.

Vizualisht, sintonizuesi e ka bërë Insignia shumë më agresive falë komponentëve të ndryshëm, nga ndarësi i karbonit përpara, përmes grilës së zezë të ridizajnuar të radiatorit me detaje karboni, parvazet e zgjatura, detajet e dyerve prej karboni, antenën e karbonit, deri te spoileri i çatisë prej karboni, spoileri i pasëm dhe diferenca e pasme. Akorduesi përgatiti gjithashtu buzë unike argjendi-zi.

Ende nuk ka detaje për performancën, por është konfirmuar se fuqia do të jetë rreth 300 kuaj fuqi.

Insignia ka të ngjarë të përdorë një motor 2.0-litërsh turbocharged me katër cilindra, i cili zhvillon 256 hp dhe 400 Nm çift rrotullues në konfigurimin e fabrikës. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat