Reshjet e borës në Kosovë, Range Rover tërheq kamionin gjigant në Ferizaj

Auto

Reshjet e borës në Kosovë, Range Rover tërheq kamionin gjigant në Ferizaj

Më: 10 janar 2022 Në ora: 20:49
Range Rover tërheq kamionin gjigant në Ferizaj

Kosova është përfshirë nga reshjet e borës këtë javë.

Gjatë ditës së hënë, bora ka vështirësuar qarkullimin në komunikacion në disa pjesë të vendit.

Në Ferizaj, qytetarët janë ankuar se rrugët nuk janë pastruar siç duhet nga komuna, dhe kjo ka bërë që të ketë edhe bllokim në trafik.

Në rrugën Ferizaj-Brezovicë, një qytetar me veturë luksoze Range Rover, ka vendosur t’i dalë në dihmë një kamioni, të cilin e tërheq tatpjetës pa vështirësi.

Ndërkaq, për shkak te rrugëve me ngrica, Policia e Kosovës ka apeluar tek qytetarët që të kenë kujdes të shtuar gjatë vozitjes.

Të dielën në rrugën Prishtinë-Podujevë, tre persona kanë vdekur në aksident komunikacioni dhe disa të tjerë kanë marrë lëndime trupore.

Videon mund ta shikoni KETU

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat