Bugatti bën thirrje për kontroll teknik, ftohen pronarët e Chiron Pur Sport – shkak një problem me gomat e pasme

Auto

Bugatti bën thirrje për kontroll teknik, ftohen pronarët e Chiron Pur Sport – shkak një problem me gomat e pasme

Më: 12 janar 2022 Në ora: 09:57
Foto ilustrim

Bugatti është detyruar të tërheq nga rrugët njësitë e modelit Chiron Pur Sport, kjo për shkak të një problemi me goma.

Fjala është për mundësinë e çarjeve në gomat e pasme pas 4 mijë kilometrave të përshkuara.

Për shkak të këtyre çarjeve mund të humbet presioni, e kjo gjë nuk është e mirë për çfarëdo vetura, në veçanti për një Bugatti që zhvillon shpejtësinë maksimale prej 350 kilometra në orë.

E kjo thirrje nga Bugatti ka nxitur reagime pasi bëhet fjalë pikërisht për gomat 2 R, që ishin bashkëpunim me kompaninë Michelin.

Fjala është për gomat me dimensione 355/25 të vendosura në fellnet prej 21 inç. Deri më tani “zgjidhja” është ndërrimi i tyre pas 3 mijë kilometrave të kaluara.

Ky ndërrim i gomave do të kryhet falas nga Bugatti. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat