Porsche do të prezantojë veturën e modifikuar 964

Auto

Porsche do të prezantojë veturën e modifikuar 964

Më: 10 shkurt 2022 Në ora: 23:14
Foto ilustrim

Kompania amerikane Singer do të prezantojë Porsche 964 të restauruar dhe modifikuar, brendësia dhe trupi i të cilit është i modeluar sipas legjendës Porsche 930 Turbo dhe do t’i prezantohet publikut në qershor dhe rreth 750 mijë dollarë duhet të ndahen për veprën e tyre të fundit të artit.

Kompania e famshme kaliforniane Singer deri më tani u ka ofruar klientëve të pasur në mbarë botën të restauruar dhe modifikuar në mënyrë të jashtëzakonshme Coupé dhe Targa “elfera” bazuar në Serinë Porsche 964, që të kujton gjeneratat e mëparshme dhe të fuqizuar nga motorët me 6 cilindra.

Me modelin/prototipin e prezantuar së fundmi 911 ACS (All-terrain Competition Study), Singer gjithashtu hapi dyert për motorët me turbocharged për herë të parë, dhe 930 Turbo i Porsche ishte frymëzimi për motorin e dytë Singer 911 turbocharged.

Rezultati më i fundit i restomodit, të cilin Singer do ta prezantojë për publikun në qershor pas testeve të shumta, fillon me një motor boksier 3.8-litërsh 6 cilindrash me ftohje me ajër të ndihmuar nga dy turbochargers dhe Singer thotë se në të parën do të ketë rreth 450 kuaj/fuqi.

Një transmision manual me 6 shpejtësi është i ngarkuar për transmetimin e fuqisë në boshtin e pasmë, dhe klientët do të kenë gjithashtu mundësinë e lëvizjes përmes të dy boshteve.

Fotot e para mjaftuan që kujtesa e Singer për Porsche 930 Turbo të porositej tashmë nga 70 klientë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat