BMW freskon Serie 3, ka dizajn më agresiv dhe një enterier më të avancuar

Auto

BMW freskon Serie 3, ka dizajn më agresiv dhe një enterier më të avancuar

Më: 18 maj 2022 Në ora: 14:20
Foto ilustrim

BMW Serie 3 ka sjell një dizajn më agresiv pas katër viteve kur për herë të parë u prezantua kjo “bishë” gjermane – duke bërë edhe një dizajn më elegant dhe enterier tejet modern, por gjithmonë duke mbajtur motorin e njëjtë.

Ndryshimet vizuele janë suptile, por japin një pamje më agresive dhe një dizajn gjeometrik.

Aty janë edhe fellnet 18-inç, e në treg do të jetë i disponueshëm më ngjyrën e veçantë hiri e njohur si Skyscraper.

Në brendësi gjendet ekrani i ri prej 12.3-inç por edhe një tjetër për 14.9-inç i infotainment.

Ajo çfarë e karakterizon brendësinë edhe mungesa e butonave – pasi tani gjithçka po kryhet përmes ekranit të ndjeshëm në prekje. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat