Vodhi Ferrarin, por nuk shkoi larg – vetura kishte qenë në “rezervë”

Auto

Vodhi Ferrarin, por nuk shkoi larg – vetura kishte qenë në “rezervë”

Më: 16 qershor 2022 Në ora: 00:26
Foto ilustrim

Një ngjarje e pazakontë ka habitur edhe policinë holandeze. Gjithçka filloi kur një veturë sportive Ferrari F8 Spider, u raportuar si e vjedhur.

Personat që e kishin vjedhur veturën duket se nuk i kishin bërë mirë llogaritë – duke mos e ditur që pronari i veturës italiane e kishte lënë në “rezervë”.

Bëhet fjalë për veturën me motor 3.9 litra V8 që prodhon 720 kuaj-fuqi, që do të duhej ta ndihmonte hajnin t’i ikë policisë pa ndonjë problem.

Megjithatë policia pati fat, pasi motori i fuqishëm nuk është edhe aq ekonomik. Vizitat e shpeshta në pompa të derivateve, nuk janë ndonjë risi për pronarët e këtyre lloje të veturave.

Në fakt hajni tentoi të arratiset nga policia, por në një moment i mbeti pa benzinë dhe kështu u detyra të dorëzohet në polici. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat