BMW do të heqë X4 në favor të modelit të elektrizuar?

Auto

BMW do të heqë X4 në favor të modelit të elektrizuar?

Më: 20 shtator 2022 Në ora: 15:42
Foto ilustrim

Crossover SUV i preferuar i BMW-së mund të hiqet nga linja e prodhuesit të automjeteve në vitet e ardhshme me zëvendësimin e përfolur se do të jetë një iX4 tërësisht elektrik.

Sipas mediave të huaja, IX4 që pritet të zëvendësojë X4 pritet në fund të vitit 2026 dhe do të bazohet në platformën Neue Klasse.

Gjithçka tjetër mbetet thashetheme në këtë pikë, por informacionet e brendshme pretendojnë se G02 X4 aktual i cili ka ekzistuar që nga viti 2018 nuk do të rifreskohet për një gjeneratë tjetër edhe me BMW që tashmë ka krijuar një emër për të.

I gjithë ky informacion është ende i përfolur në këtë pikë, por bazuar në udhërrëfyesin e BMW-së drejt elektrifikimit, ky është një realitet shumë i mundshëm. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat