Aehra zbulon detaje për SUV-in me dyer fluture

Auto

Aehra zbulon detaje për SUV-in me dyer fluture

Më: 22 shtator 2022 Në ora: 00:22

Aehra është një prodhues i ri i automjeteve elektrike me seli në Milano, Itali dhe një staf që përfshin ish-shefin e dizajnit të Lamborghinit, Filippo Perini.

Produkti i parë i kompanisë është një SUV elektrik ultra-premium që duket se ka dyer fluture përpara dhe hapje nga lartë (gullwing) për ato në pjesën mbrapa.

Debutimi i plotë i automjetit është në tetor, por këto interpretime ngacmuese janë një mundësi për të parë se çfarë po vjen.

Prezantimet tregojnë një automjet që nuk duket aspak si një SUV tradicional. Hunda është e shkurtër dhe ka kënde poshtë. Një prerje e lakuar zë majën e pjesës së përparme, dhe fenerët janë në skajet e jashtme të kësaj zone.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat