Disa përdorues të Galaxy S23 po zbulojnë probleme të lidhjes me Android Auto

Auto

Disa përdorues të Galaxy S23 po zbulojnë probleme të lidhjes me Android Auto

Më: 18 shkurt 2023 Në ora: 10:13
Raportet fillimisht erdhën përmes Android Auto Help Google Community dhe Reddit

Linja e prezantuar së fundmi telefonave Samsung Galaxy S23 supozohet të lansohet zyrtarisht ditën e sotme të 17 shkurtit, megjithatë, disa përdorues tashmë kanë filluar të marrin telefonat e tyre. Megjithatë, ata që kanë pasur fatin të kenë marrë telefonat e tyre herët, po vërejnë se nuk janë në gjendje t’i lidhin me Android Auto.

Raportet fillimisht erdhën përmes Android Auto Help Google Community dhe Reddit, dhe më pas u raportuan nga 9to5Google, ku përdoruesit e rinj të S23, S23+ dhe S23 Ultra shprehën zhgënjimin e tyre për këtë veçori e cila nuk funksionon në pajisjet e tyre krejt të reja.

Problemi duket se është i ngjashëm me atë që po përjetonin telefonat Pixel pas përditësimit të janarit, i cili prezantoi një gabim që parandaloi çiftimin e pajisjeve me BLE (Bluetooth Low Energy), raporton PhoneArena.

Për më tepër, problemi vazhdon edhe kur provoni metoda të ndryshme të zgjidhjes së problemeve, të tilla si modaliteti i korrigjimit të USB-së, ndryshimi i konfigurimit të parazgjedhur të USB në transferimin e skedarëve / modalitetin automatik të androidit dhe madje edhe shkëmbimi i kabllove të ndryshme USB-C.

Sidoqoftë, lidhja manuale me Bluetooth duket se funksionon pa probleme. Disa përdorues madje përmendën se ky është një problem i vazhdueshëm që ishte gjithashtu i pranishëm në disa pajisje S22, por nuk u rregullua kurrë.

Meqenëse kjo është një pajisje krejt e re që teknikisht nuk është lëshuar ende, ka të ngjarë që së shpejti të nxirret një përditësim i softuerit për të rregulluar problemin, veçanërisht pasi Google tashmë po mbledh raportet në faqen e komunitetit.

Sidoqoftë, është e rëndësishme të theksohet se ky problem nuk po prek çdo përdorues të S23 dhe telefonat nga prodhuesit e tjerë nuk duket se kanë ndonjë problem në lidhjen me të njëjtat automjete. Ndërkohë, për ata që janë prekur nga ky problem, duket se lidhja manuale përmes Bluetooth duket të jetë zgjidhja e vetme deri më tani.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat