Porsche 911 elektrike – plotësohet dëshira e drejtorit të Google

Auto

Porsche 911 elektrike – plotësohet dëshira e drejtorit të Google

Më: 22 prill 2023 Në ora: 22:31
Foto ilustrim

Kompania Everratty ka zbuluar krijimin e saj të fundit, një restomod Porsche 911 të porositur nga themeluesi i Google Nest, Matt Rogers.

Vetura filloi jetën si 911 e gjeneratës 964 dhe u restaurua në selinë e Everratty në Oxfordshire, Angli.

Nuk ishte e lehtë për Everratty të shmangte kurthin dhe të mos shkatërronte dizajnin origjinal, por ai arriti të mbante kryesisht pamjen standarde duke bërë disa ndryshime pozitive.

Të gjitha panelet e reja të trupit janë bërë nga fibër karboni për të reduktuar peshën, dhe spoileri i bishtit të rosës në pjesën e pasme tërheq vëmendje të veçantë. Akorduesi zgjodhi gjithashtu një grup të ri rimash.

Krijimet e Everratty janë vërtet të veçanta, ashtu si ato të Stinger.

Kjo Porsche 911 mori një makinë plotësisht elektrike dhe një bateri me një kapacitet prej 62 kWh. Nga 0 në 100 km/h përshpejton për rreth 4 sekonda, ndërsa distanca me një karikim të baterisë është 320 kilometra. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat