Peugeot do ta sjell modelin e ri “3008”

Auto

Peugeot do ta sjell modelin e ri “3008”

Më: 6 shtator 2023 Në ora: 00:49
Foto ilustrim

Fushata për 3008-n e re ka nisur prej muajsh dhe shumë e kanë parë prototipin e maskuar në rrugët evropiane. Tani mund të shohim detajet e para.

Prototipi i maskuar mund të shihet në rrugë këtë verë, kur njohësit më të mirë të Peugeot dhe industrisë së automobilave mund të shohin se deri në çfarë mase 3008 i ri do të ndryshojë nga gjenerata aktuale.

Përmasat krejtësisht të reja shoqërohen me detaje tërheqëse si një maskë e zezë me detaje të kaltra (E-3008), por më e rëndësishmja është se SUV-ja merr një formë thuajse si coupe.

Teaseri i njoftimit na jep edhe një vështrim në kabinën e versionit GT, me një ekran të madh 21 inç dhe një timon të veçantë në miniaturë.

Duke qenë se Peugeot nuk zgjodhi Mynihun për premierën, është e drejtë të thuhet se nuk do të duhet të prisni gjatë për zbulimin.

Gjegjësisht, premiera tashmë është planifikuar për 12 shtator.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat