Ford Mustang 2024 arrin në tregjet evropiane

Auto

Ford Mustang 2024 arrin në tregjet evropiane

Më: 3 shkurt 2024 Në ora: 15:02
Foto ilustrim

Ford Mustang është shpallur vetura sportive më e shitur në botë, kështu që nuk është për t’u habitur se një version i ridizajnuar i tij ka mbërritur në Evropë.

I disponueshëm si coupe, modeli i ri vjen me fenerë të hollë LED dhe në tre nuanca të reja, Blue Ember, Vapor Blue, dhe Yellow Splash.

Pjesa e brendshme e tij përmban një grup instrumentesh dixhitale si dhe një sistem info-argëtimi me lidhje 5G, i aftë për të transmetuar muzikë dhe për të treguar informata rreth trafikut në kohë reale.

Konsumatorët që kërkojnë më shumë fuqi mund të zgjedhin Mustang GT Dark Horse i cili përmban një motor V8 5.0 litërsh, dhe mund të lidhet me transmision manual ose automatik me dhjetë shpejtësi.

Gjithashtu, modeli i ri ka edhe një sërë sistemesh të asistencës së shoferit, ku përfshihen edhe kontrolli inteligjent i lëvizjes, kontrolli i korsisë, dhe asistent shmangieje.

Mustang GT i ridizajnuar është aktualisht i disponueshëm në tregjet evropiane, por çmimi i tij dallon nga vendi në vend.

Në Gjermani çmimi për një Mustang GT fillon nga 59 mijë euro, ndërsa në Australi nga 86 mijë euro. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat