Jaguar F-Type i fundit ndonjëherë

Auto

Jaguar F-Type i fundit ndonjëherë

Më: 15 qershor 2024 Në ora: 22:11
Foto ilustrim

Jaguar F-Type konsiderohet si një nga veturat sportive më të bukura dhe më të nënvlerësuara.

Nënkuptohej që prodhimi i tij po përfundonte pasi Jaguar nxori në treg versionin special 75 në vitin 2022, por tani është zyrtarisht: Ky është F-Type i fundit ndonjëherë.

Pjesa e jashtme e tij është e përfunduar në Giola të gjelbër Green dhe pjesa e brendshme prej lëkure.

Gjithashtu, ky model ka një motor ikonik 5.0 litërsh V8 i cili prodhon 444 kuaj fuqi.

Ndërsa Jaguar kalon në automjete elektrike, me veturën e parë elektrike GT të planifikuar për vitin 2025, ky është V8 i fundit në historinë e Jaguar.

Marka shiti 87,731 njësi të F-Type në prodhimin e tij 10-vjeçar.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat